Liga 1 revine în forță

Data postării:

S-a încheiat pauza competițională, Liga 1 revine pe micile ecrane! După o lună de pauză, Liga 1 revine în teren.  Etapa din weekend aduce două derby-uri nebune – Universitatea Craiova – Rapid și FCSB – CFR Cluj. Pe spectaculosul stadion al Craiovei Maxima, oltenii spera să deraieze Rapidul, după ce in tur au intors rezultatul în favoarea lor. Fanii olteni nu vor rata ocazia și vor face spectacol în tribuna.  FCSB primește vizita campionilor intr-un meci deschis oricărui rezultat. Fecesebiști sunt condamnați să câștige dacă mai vor să spere. Oaspeții sunt mai degajați, un joc egal nu le-ar displace.

Azi joacă Botosani și Sepsi, două echipe puternice, echilibrate care iși impart constant locurile 5-6 in clasament. Un mic dezavantaj pentru Sepsi, locul 10 momentan! Se anuntă un meci interesant.

Etapa  se încheie cu meciul dintre Farul lui Hagi şi Craiova lui Mititelu. Farul începe etapa pe 6 sau 7 în funcție de rezultatele etapei. Adversarul e în derivă şi ar trebui să-i faciliteze Farului menţinerea în top 6.